Aktualności

Wstawa "Renesans lubelski"

2014-02-12 16:16

Zapraszamy na wernisaż wystawy poświeconej albumowi „Renesans lubelski” Wyd. Boni Libri. Publikacja prezentuje niezwykłe dzieła sztuki, które zrodziły się z przyswojenia na Lubelszczyźnie, na przełomie XVI i XVII wieku, dwóch nurtów renesansu europejskiego: niderlandzkiego i włoskiego.

Album odkrywa przed czytelnikiem perły sztuki renesansowej znajdujące się w miejscowościach, które przed wiekami tętniły życiem i przeżywały chwile świetności. Są to niezwykłej urody zabytki, będące prawdziwą ucztą dla wszystkich miłośników architektury, rzeźby i malarstwa. Wędrówkę rozpoczynamy w Zamościu, odwiedzamy Kodeń, Radzyń Podlaski, Turobin, Uchanie, Łęczną, Szczebrzeszyn, Czemierniki, Rybitwy i położony już w Małopolsce Leżajsk, a wyruszając z Lublina, poprzez Markuszów, Kurów, Końskowolę docieramy nad Wisłę, by z Gołębia  i Janowca trafić wreszcie do Kazimierza Dolnego.

Autorami zdjęć prezentowanych w albumie oraz podczas wystawy są Adam Bujak i Marcin Bujak. Zdecydowana większość obiektów została sfotografowana po gruntownych pracach renowacyjnych i konserwatorskich, dzięki którym odzyskały one dawny blask i piękno.

Zapraszamy 21 lutego na godz. 17:00.

 


Wróć