Aktualności

Tydzień czeski w Między Słowami!

2012-11-13 11:56

17 - 22 listopada

Serdecznie zapraszamy na Tydzień czeski w Między Słowami!

Zaczynamy w sobotę 17 listopada o godz. 19.00 wernisażem wystawy fotografii autorstwa Tomasza Pieńkowskiego pt. "Czeskie klimaty".
O godz. 20.00 rozpocznie się koncert "Dokąd się śpiewa, dotąd się żyje i trwa..." Pieśni Nohavicy, Kryla, Plichala i nie tylko... w wykonaniu Kamila Konopczak i Stanisław Marinczenko (pianino, akordeon, gitara, djamba i inne instrumentarium:)

Stanisław Marinczenko (dla znajomych Stas)- muzyk wszechstronny. Organista, pianista, gitarzysta, mandolinista. Lubi oswajać instrumenty, które nawiną mu się pod rękę, czy jest to flet, czy akordeon. Gdyby tylko posiadał więcej kończyn, zapewne grałby na nich wszystkich z powodzeniem na raz. Aktor słowiańskiej grupy teatralnej IK6 w wolnych chwilach piszący doktorat z rusycystyki. Rosyjskie ballady nie mają przed nim tajemnic, czeskie powoli też nie. 

Kamila Konopczak (dla znajomych Kamiś)- bohemistka z przeznaczenia, które bezskutecznie próbowała oszukać, rusycystka z zamiłowania i wokalistka z przekory. Raz w życiu pomyliły jej się kroki, dlatego chodzi synkopami. Od kiedy przyśniło jej się, że za propagowanie czeskiej piosenki trafi kiedyś do nieba pełnego lentilków, kofoli i studentskiej czekolady, nie ustaje w pieśni. Wielbicielka poezji Kaspra Gaspara Fiszera. Na pytanie, kto ją zachwyca, odpowiada: Nohavica.

21 listopada - Środa z fundacją Teatrikon - szczegóły wkrótce!

Na wszystkie wydarzenia w ramach Tygodnia czeskiego wstęp wolny.

Zapraszamy!


Wróć