Aktualności

Marek Andrzejewski w Między Słowami!

2013-05-06 11:43


Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Na ogół występuje z zespołem. Nieobce są mu jednak „bardowskie” recitale.

26 kwietnia nadarzy się niezwykła okazja, by posłuchać Marka solo. Zobaczyć, jakie barwy i obrazy muzyczne wyczarowuje mistrzowsko posługując się „tylko” gitarą. W takim kameralnym, intymnym wręcz recitalu nie ma zbędnych fajerwerków. Jest to, co najistotniejsze: głos, gitara i piosenki. Piosenki melodyjne, niebanalne, optymistyczne, często frapujące i zapadające w pamięć.
Podczas koncertu pod tytułem „Podręczny słowniczek” pieśni wystąpią w roli haseł słownikowych. Na przykład: mieszadełko, misie, listy, batyskaf, tajemnica, lot, chciwość, anakreont, anioł, jogurt, czarny wtorek, kare konie, słowniczek…

Marek Andrzejewski w latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem Orkiestra św. Mikołaja, z teatrem Gardzienice oraz z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku (zatem obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia pracy artystycznej!).
Od 1999 roku wraz z przyjaciółmi współtworzy Lubelską Federację Bardów - rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. Z zespołem nagrał osiem płyt; zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych.
Ma w dorobku trzy autorskie płyty: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003) i najnowszą: „Elektryczny sweter” (2012).

więcej na: www.facebook.com/Andrzejewski.Marek
www.lfb.lublin.pl/marek.htm
www.myspace.com/marekandrzejewski

26 kwietnia (piątek), godz. 19:00
Bilety w cenie 20,00 zł do nabycia w kawiarni, informacje pod numerem tel. 508 217 014

Zapraszamy!


Wróć