Aktualności

Marcin Kruk & Karol Zieliński

2015-11-12 16:47

Marcin Kruk i Karol Zieliński zaczęli współpracować ze sobą późnym latem 2014 roku. Od tego czasu zagrali już kilkadziesiąt koncertów, w tym kilka występów na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach, takich jak Pulavian Blues Festival, Kraśnik Blues Meeting czy Festiwal Bluesowo-Rockowy Wielki Ogień. Z tej ostatniej imprezy duet przywiózł nagrodę - wyróżnienie za wykonanie coveru patronki imprezy - Miry Kubasińskiej.


W ich repertuarze usłyszymy zarówno autorskie utwory jak i covery z pogranicza bluesa, ballady i akustycznego rocka.

Marcin Kruk - wokalista, gitarzysta i autor tekstów. W swojej twórczości inspiruje się akustycznym bluesem ale także i r'n'b i reggae. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w szkole muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 14 lat. Pierwsze utwory skomponował dwa lata później. Podczas warsztatów muzycznych uczył się m.in. od Romka Puchowskiego (gitara akustyczna), czy Macieja Balcara (wokal, zespół "Dżem".) W czerwcu 2015 ukazała się jego solowa płyta ,,Życie pełne życia”.

Karol Zieliński - lubelski harmonijkarz i tekściarz oscylujący wokół bluesa, rocka czy folku. Trzykrotny uczestnik Letnich Warsztatów Bluesowych w Puławach. Gry na harmonijce, teorii muzyki i improwizacji uczył się m.in. od Bartosza Łęczyckiego i Marcina Dyjaka. Laureat festiwali harmonijkowych w Kamieniu i Modliborzycach. Pisze również teksty piosenek.


Wróć