Aktualności

Dżwięki zanikających światów - koncert 7 lipca, godz. 19.00

2012-07-02 10:19

Recital Moniki Krajewskiej

Monika Krajewska – kompozytorka i gitarzystka - amatorka. Wokalistką nie chce się nazywać z powodu braku wykształcenia muzycznego. Śpiewa utwory własne, jak też innych kompozytorów, współpracuje z krasnostawskim poetą – Mariuszem Kargulem, do którego tekstów układa muzykę. Fascynuje ją kultura żydowska – sięga po repertuar tradycyjnych pieśni przełożonych na język polski oraz ubiera je w akompaniament gitary. Sobotni recital jest zatytułowany „ Dźwięki zanikających światów” – zawierają się w nim zarówno tęskne, liryczne utwory, jak też wesołe, żartobliwe piosenki opisujące codzienność przedwojennych ulic żydowskich dzielnic Lublina i okolic, przeplatane autorskimi kompozycjami o współczesnym brzmieniu.

Pierwszy z cyklu koncertów "Lubelskie spotkania z Bazuną"

"Bazuna" to najstarszy festiwal poezji śpiewanej i piosenki turystycznej w Polsce. W tym roku, w czerwcu obchodził 40 rocznicę swego istnienia. Mimo, iż wywodzi się z Pomorza, to przez ten okres czasu stał się "imprezą matką" wielu niezależnych przeglądów krajowych takich jak np. Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej, Wdzydzkie Dni z Bazuną czy Lubelski Przegląd Piosenki Poetyckiej "Strojne w Biel".

Organizatorzy tegoż ostatniego stworzyli projekt cyklu koncertów, które mają wciąż zapraszać Widza do Krainy Łagodności.

Józef Bilski

Karolina Sagan

7 lipca - sobota, godz. 19.00, wstęp wolny


Wróć